Antikoncepční metody

Je na každé ženě, jestli chce používat hormonální nebo nehormonální antikoncepci. Avšak je potřeba myslet na své zdraví, jednat podle svého zdravotního stavu a poradit se případně s lékařem.

Pilulky

Tato forma je velmi rozšířená, je jednoduchá při užívání a má spolehlivost kolem 99 %. Jednoduše si nastavíte na telefonu upozornění na určitou hodinu a prášek si vezmete. Některým ženám však nevyhovuje, protože se rozpouští v žaludku a může tak zatěžovat činnost jater, pociťují závratě, migrény či ztrátu sexuálního libida.
Spokojená žena

Prezervativ

Zatím jediný způsob, jak se chránit před nechtěným otěhotněním a před pohlavně přenosnými chorobami. Účinnost je 98 %, je bez umělých hormonů a k dostání opravdu všude.

Nitroděložní tělísko

V poslední době zažívá tělísko obrovský úspěch. Můžete si vybrat nehormonální nebo s hormony a prodává se ve velikostech jak pro ženy, co jsou po porodu, tak ještě pro ženy, co nerodily. Také si můžete zvolit, jestli ho chcete na 3 nebo 5 let, avšak je kdykoli ho možné vyjmout Vaším lékařem. Hormonální verze vylučuje malé množství hormonu pouze do dělohy a tím pádem je to pro některé ženy snesitelnější než klasické pilulky.
Antikoncepční pilulky

Nitroděložní kulička

Zavádí se do dělohy jako tělísko, avšak je zcela bez hormonů a prodává se ve verzi na 5 let.

Injekce a náplasti

Váš lékař Vám tímto způsobem podá velkou dávku hormonů, která vydrží 3 měsíce. Náplasti se přelepují častěji.

Vaginální kroužek

Zavádí se do pochvy, kde je kolem 3 týdnů, poté se totiž musí vyndat, aby mohla proběhnout menstruace.

Pesar

Aneb ženský prezervativ. Žena si ho zavádí sama v pohodlí domova před stykem. Existuje ve dvou variantách, cervikální (nasazuje se přímo na čípek), nebo vaginální, který pokryje čípek a uchytne se za stydkou kost. Tyto pomůcky jsou vhodné pro ženy, které jsou alergické na latex. Nicméně je potřeba si pamatovat, že s použitím jakéhokoliv pesaru je zapotřebí použít spermicidní gel.

Symptotermální metoda

Každé ráno si změříte teplotu v ústech, sledujete polohu děložního čípku a konzistenci hlenu. Díky tomu určíte své plodné/neplodné dny. V plodných dnech používáte kondom/pesar/abstinenci. Je to pracnější než si vzít pilulku, avšak když to děláte pečlivě, tak to je nejspolehlivější metoda.

Podobné příspěvky

Ženy jsou křehká stvoření lámající skály

Ženy jsou křehká stvoření. Toto úsloví rádi používají romantici, spisovatelé a vůbec muži, kteří obdivují ženy a chtějí si vyzískat jejich náklonnost. Jsou skutečně ženy křehká stvoření? Pakliže by byly křehké, nemohly by manažerovat nadnárodní firmu, rodit děti, absolvovat denní kolotoč s ranním probouzením rozespalých dítek, přípravu svačin, snídaní, rozvoz dětí do škol, odpoledne do zájmových […]