Apple iOS vs. Android: Co Vám bude více vyhovovat?

Málokdo by před dvaceti lety tušil, že budeme v kapsách nosit miniaturní počítače, které nám maximálně ulehčí život. Někdo za ně dokáže utratit i třicet tisíc, někdo do nich investuje maximálně čtyři tisíce. Ale hlavní otázkou je, zda si vybrat Android nebo Apple (pak tu jsou i jedinci, kteří preferují Windows či Blackberry systém, ale to už je na světě vzácný druh).

            Tímto článkem bych vám chtěl osvětlit, jaké jsou výhody a nevýhody těchto značek a jaká by vám mohla vyhovovat.
zhasnutý smartphone

Cena

            Jak už jsem řekl, telefony se pohybují od několika málo tisíc až po třicet tisíc, je jen na vás, kolik do něj chcete investovat. Pokud chcete „hodně muziky za pár šlupek“, zvolil bych na vašem místě chytrý telefon se systémem Android. S tímto systémem seženete telefon za málo peněz, který vlastně zvládne to, co dokáží i ty z vyšší cenové kategorie. Novější telefony od firmy Apple jsou sice kvalitní, ale připlatíte si za ně.

Personalizace

            Máte rádi vše tak, jak to chcete vy? Ano? Tak to tu jsou pro vás telefony se systémem Android! Prostředí telefonu si můžete upravit podle sebe, záleží jen na vás, zda si místo ikonek nastavíte kočičky či místo bílé lišty si vyberete černou. Pokud máte rádi elegantní design, který je jednotný a neměnný, jděte do iPhonu, ten nabídne elegantní a jednoduché prostředí.
v kavárně s mobilem

Konektivita a bezpečnost

            Android byl vždy známý tím, že jeho systém je otevřený a přístupný pro vývojáře a různá připojitelná zařízení. To znamená, že si za pár stovek můžete objednat hodinky z Číny, a můžete si je bez problémů připojit k telefonu. S tím přichází ale risk v oblasti bezpečnosti. Apple iPhone má občas sice problémy s konektivitou s cizími zařízeními, ale zas je jeho bezpečnost opravdu vysoká. To už je pak na Vás, čemu dáte přednost.
čas na iphonu

            Pokud ale i tak byste prahli po bezpečnosti i po chytrých vymoženostech, Apple vyrábí i své vlastní chytré hodinky či bezdrátová sluchátka. Ale určitě nebudou za pár stovek, cena se bude pohybovat trochu jinde.

Podobné příspěvky

Teplo domova

Máte raději přírodní teplo ohně a nebojíte se trochy práce? Nebo zvolíte pohodlnější způsob topení a zvolíte spíše vytápění elektřinou, plynem či tepelným čerpadlem? Ve článku si můžete přečíst souhrn možností vytápění s výhodami i nevýhodami. 1. Vytápění plynem a elektřinou Vytápění plynem či elektřinou je velice komfortní. V podstatě stačí správně nastavit termostat topení […]

Kam se podělo slušné vychování?

S určitostí lze hodit na dnešní dobu fakt, že jsou dnes lidi (nejen dospělí, ale i děti) méně zdvořilí a na sebe hodnější, než tomu bylo někdy už hodně dávno. Je skutečně výjimkou, když dnes narazíte na slušné jednání, kterému předchází slušné vychování a úcta k lidem, která by měla být pro každého samozřejmostí. Proč […]