Moravský klenot

Kouzelný mramorově bílý zámek Lednice nedaleko Valtic byl postavený na přelomu 18. a 19. století. Postavili jej Lichtenštejnové a také jsou na své dílo patřičně hrdí. Samozřejmě, kdo někdy navštívil tuto historickou památku, tak rozhodně dá za pravdu, že mají být na co. Jeden skvost vedle https://www.zive.cz/poradna/ubuntu-vedle-win10/sc-20-cq-574387/default.aspx%3Fconsultanswers%3D1 druhého, včetně nádherně upravených záhonků, zahrad a skleníků. Ani není divu, že láká mnohé umělce a filmaře, aby zde vytvářeli své umělecké hodnoty. Vždyť nejednou stál tento areál jako model v mnohých historických filmech nebo pohádkách. A jestli nás zrak nepřechází v údivu nad úpravou francouzských zahrad, tak můžeme jen koutkem duše tušit, že uvnitř budou ukryté daleko větší poklady.

záměk lednice

Zámecký park

Bez větší diskuze bude stát za návštěvu unikátní zámecký park, kde čas plyne jako voda a posléze zjistíme, že jsme ještě neprošli ani jeho široké okolí. Jeho unikátní stavby, cizokrajné rostliny a další velmi pěkně upravené objekty nás zkrátka přenesou v samotném čase a my přestaneme sledovat ten reálný. Je pravdou, že můžeme si cestování po areálu usnadnit například lodí nebo v panském kočáře, ale ani jedno nás nepřiblíží tolik do blízkosti historie, jako procházka. A když se vezme v úvahu ještě návštěva jeskyně Grotty, Apollonův palác nebo Dianin chrám, inu je čas popřemýšlet o nějakém přístřešku nad hlavou.

wellness

Pár metrů od romantiky

Ani zde nemusíme zoufat a složitě vyhledávat ubytování. Pouhých 100 metrů od této krásy se nachází špičkový Hotel Galant Lednice. Má skvělé ocenění a hlavně nám poskytne veškerý komfort, který po náročném dnu potřebujeme. Pokoje jsou vybaveny moderním a pohodlným nábytkem, především postelí, kde se vyspíme doslova jako miminko a ráno budeme plní síly na další romantickou procházku. Kdo se bude cítit tak trochu rozlámaný, tak nebude litovat wellness služeb, případně příjemného posezení s milou obsluhou. Navíc zaparkovat se dá přímo v prostoru samotného hotelu a nouze není ani o připojení na internet. Naprostý komfort, skvělá kuchyně a pouhý skok do romantické zahrady je luxus, který nám zpříjemní pobyt.

Podobné příspěvky

Nejezděte do zahraničí hory určitě u nás

Pokud zvažujete kam letos vyrazit na hory, určitě zvolte českou republiku a to hned z několika důvodů. České hory jsou nádherné a určitě i tady se dá dobře zalyžovat. Pokud nevěříte, společně se teď podíváme, kde to opravdu stojí za to.   Karlov Dědina v srdci Jeseníků, která Vám nabídne nádhernou přírodu. Zde můžete projet na […]

Uchovejte si vzpomínky na vaše těhotenství ve fotkách

Jste těhotná a už se nemůžete dočkat narození vašeho miminka? Toto období je pro každou ženu jedním z nejkrásnějších kapitol života. Nezapomeňte si toto krásné období zvěčnit na fotkách, které budou pěkně vypadat a na kterých se budete líbit sama sobě. Absolvujte profesionální těhotenské focení. Nepřipadáte si krásné, ale naopak si připadáte spíše neforemné a do […]