Tvrdosti vody se zbavíte s pomocí tabletové soli

Možná děláte všechno, co můžete k tomu, aby voda ve vašem bazénu byla naprosto dokonalá. Vždyť kvalita vody ve vašem bazénu přímo úměrně souvisí s tím, jaký bude váš požitek z koupání, a kvůli skvělému požitku jste si váš bazén přeci pořizovali, že? Nicméně stát se vám snadno může i to, že i když máte dokonalou filtraci, používáte správně celé široké spektrum bazénové chemie, a ještě jiné pomocníky, tak přesto se vám nedaří zbavit nepříjemných inkrustů na stěnách nádrže anebo se vám občas stává i to, že vámi užívaná bazénová chemie nefunguje úplně tak spolehlivě, jak by měla.

bazénová sůl

Na vině těchto potíží může být tvrdá voda. Ta má vysoký obsah vápenatých a hořečnatých iontů, které se následně usazují na stěnách nádrže a způsobují nepříjemné povlaky, případně jsou vysráženy i na vodní hladině. Takové usazeniny mohou významně komplikovat také činnost bazénové techniky a vážně poškodit vaši filtraci. Nemluvě o tom, že působí proti účinnosti mnohých chemických přípravků pro údržbu vody.

mořská sůl

Jak se tedy těchto nepříjemností s tvrdou vodou můžete zbavit?

Pokud nemáte k dispozici žádný lepší zdroj vody, může být pro vás řešením využívání tabletové soli. Tabletová sůl změkčuje vodu a zbaví vás tak všech nepříjemných projevů její tvrdosti včetně usazenin. Její použití je navíc maximálně snadné a pohodlné, protože se jedná o bezprašné kompaktní tablety, stejné, jako se používají do myček na nádobí či v domácích úpravnách vody. Důležité je si uvědomit, že se jedná o čistý chlorid sodný, bez jakýchkoli nežádoucích příměsí, nemusíte se proto obávat, že by například došlo k nepříjemnému hnědavému zabarvení vody, což by se mohlo stát například v případě využití klasické kuchyňské soli v potravinářské kvalitě, která je sice zdravotně nezávadná, ovšem obsahuje pro bazény nevhodné příměsi, například v podobě sloučenin jódu.

Podobné příspěvky

Užijte si výhody kamenné pracovní desky!

Výhody kamenné kuchyňské desky https://www.technistone.com/cz/news/detail/433 jsou početné, a když zjistíte, co všechno vaší kuchyni přinese, tak možná snadno zapomenete i na vyšší vstupní investici, jakou pořízení kamenné pracovní desky vyžaduje. Ano, je to tak, investovat do kamenné pracovní desky se jednoznačně vyplatí. A pokud už byste nikde jinde neměli kámen ve vaší kuchyni uplatnit, tak […]

Vyberte si to pravé řešení

Mít doma bazén se mnohdy vyplatí, protože si můžete užívat koupání bez jakýchkoliv starostí. Vše ale potřebuje určitou péči, bez které by to jen tak nešlo, nic totiž není jen tak a proto je nutné počítat s tím, že i vlastní bazén potřebuje, abyste se o něj dobře starali. Jestli se totiž chcete koupat bez starostí, […]