Tvrdosti vody se zbavíte s pomocí tabletové soli

Možná děláte všechno, co můžete k tomu, aby voda ve vašem bazénu byla naprosto dokonalá. Vždyť kvalita vody ve vašem bazénu přímo úměrně souvisí s tím, jaký bude váš požitek z koupání, a kvůli skvělému požitku jste si váš bazén přeci pořizovali, že? Nicméně stát se vám snadno může i to, že i když máte dokonalou filtraci, používáte správně celé široké spektrum bazénové chemie, a ještě jiné pomocníky, tak přesto se vám nedaří zbavit nepříjemných inkrustů na stěnách nádrže anebo se vám občas stává i to, že vámi užívaná bazénová chemie nefunguje úplně tak spolehlivě, jak by měla.

bazénová sůl

Na vině těchto potíží může být tvrdá voda. Ta má vysoký obsah vápenatých a hořečnatých iontů, které se následně usazují na stěnách nádrže a způsobují nepříjemné povlaky, případně jsou vysráženy i na vodní hladině. Takové usazeniny mohou významně komplikovat také činnost bazénové techniky a vážně poškodit vaši filtraci. Nemluvě o tom, že působí proti účinnosti mnohých chemických přípravků pro údržbu vody.

mořská sůl

Jak se tedy těchto nepříjemností s tvrdou vodou můžete zbavit?

Pokud nemáte k dispozici žádný lepší zdroj vody, může být pro vás řešením využívání tabletové soli. Tabletová sůl změkčuje vodu a zbaví vás tak všech nepříjemných projevů její tvrdosti včetně usazenin. Její použití je navíc maximálně snadné a pohodlné, protože se jedná o bezprašné kompaktní tablety, stejné, jako se používají do myček na nádobí či v domácích úpravnách vody. Důležité je si uvědomit, že se jedná o čistý chlorid sodný, bez jakýchkoli nežádoucích příměsí, nemusíte se proto obávat, že by například došlo k nepříjemnému hnědavému zabarvení vody, což by se mohlo stát například v případě využití klasické kuchyňské soli v potravinářské kvalitě, která je sice zdravotně nezávadná, ovšem obsahuje pro bazény nevhodné příměsi, například v podobě sloučenin jódu.

Podobné příspěvky

Octavia III je dobrá ojetina

Octavia se těší velké obliby už od první generace, protože nabízí dostatek místa a určité motorizace jsou známé spolehlivostí, kdy ani třetí generace nezklame. Octavia III je dobrá ojetina Cílovou skupinu potěší Škoda začal nedávno prodávat už čtvrtou generaci, protože pokrok je nezastavitelný, takže tyto Octavie seženeme už jenom v bazaru, ovšem zde se budou rozhodně […]

Bavlněné látky

Snad neexistuje materiál, se kterým se lépe pracuje, než je právě bavlna. Určitě tedy neváhejte, a pokud byste rádi začali šít, pak si právě na bavlnu vsaďte. Věříme, že s ní budete maximálně spokojeni. Naučit se šít na něčem, s čím není až tak velký problém, opravdu není na škodu. Je dobré, pokud má člověk na něčem […]