Užijte si romantiku v Benátkách

Benátky naleznete v severovýchodní části Itálie. Střed města leží na ostrůvcích v laguně a na březích této laguny jsou přistaveny novější části města. Město je naprosto jedinečné tím, že je protkáno mnoha a mnoha kilometry vodních kanálů, přes které je postaveno na čtyři sta mostů. Místní domy jsou postaveny na dubových kůlech, které jsou zabořeny přímo do moře. Pro turisty jsou Benátky spolu s Římem nejatraktivnější italskou destinací a ročně sem zavítá okolo patnácti milionů turistů. Právě na cestovním ruchu je postavena celá ekonomika města.
gondola v Benátkách
V roce 1987 byly Benátky dokonce zapsány na seznam UNESCO. Ve městě žije asi 250 tisíc obyvatel, ale obyvatel zde každým rokem ubývá, protože zde neustále stoupá cena bydlení a nejrůznější domy si zde často zkupují bohatí zahraniční turisté. Zajímavé je také to, že v centru města nepotkáte žádné auto, neboť to poloha historického centra na laguně mezi kanály neumožňuje. Pokud tedy vyrazíte do Benátek autem, budete ho muset nechat ještě na pevnině nebo ho zaparkovat v obrovských garážích, které se nachází na ostrovech Piazzale Roma a Tronchetto, pro tuto službu ale budete muset sáhnout hodně hluboko do kapsy.
domy u kanálu
Centrum tak budete muset projít buďto pěšky, lodní dopravou po kanálech nebo po pevninské části využít autobusovou dopravu. Plavba po kanálech je doporučována především v noci. Ovšem i Benátky mohou mít své mouchy. Pokud nejste příliš velkým příznivcem mačkání se v davu turistů, budete možná návštěvou centra trochu otráveni. Nejvíce turistů se logicky nachází na nejznámějších památkových místech, jako je například Náměstí sv. Marka, most Ponte di Rialto, kostel Chiesa degli Scalzi nebo kostel San Geremia. Také se předem připravte na velmi vysoké ceny, které jsou ve městě vyšší, než kdekoli jinde v Itálii. Pro představu výše cen je padesátiminutová jízda gondolou, která stojí mezi osmdesáti a devadesáti eury. Také můžete být trochu zaskočeni mírou znečištění vodních kanálů.

 


Podobné příspěvky

Co obnáší prodej náhradních dílů na trampolíny

Pokazit se na trampolínách může cokoli, je to přece jen sportovní nářadí, velmi namáhané a přetěžované. Z toho důvodu se běžně prodávají náhradní díly na trampolíny, aby po záruce nebylo nutné kupovat celé nové nářadí, což je jednak zbytečná a pak poměrně vysoká investice. Protržená odrazová plocha – nebývá to příliš časté, ale prorazit skákací plochu je […]

Teplo domova

Máte raději přírodní teplo ohně a nebojíte se trochy práce? Nebo zvolíte pohodlnější způsob topení a zvolíte spíše vytápění elektřinou, plynem či tepelným čerpadlem? Ve článku si můžete přečíst souhrn možností vytápění s výhodami i nevýhodami. 1. Vytápění plynem a elektřinou Vytápění plynem či elektřinou je velice komfortní. V podstatě stačí správně nastavit termostat topení […]