Výhonky mungo fazolí jsou pro tělo nejlepší

To, že jsou některé suroviny zdravější než jiné není pochyb. Každá potravina má jiné nutriční hodnoty bez ohledu na to, zda mluvíme o živočišných či rostlinných produktech. Poslední dobou se hodně mluví o tzv. superpotravinách. Dnes se ovšem budete bavit o něčem zcela obyčejném, co lidé znají po mnoho let, a to je klíčení mungo fazolí a jeho účinky.
 klíčící rostliny

Základní info

Původ fazolí mungo je zakotven v Číně a Indii. Jde o malé plody olivově zelené barvy. Snadno je seženete v základní i naklíčené podobě. Díky tomu, že jdou tato semena pěstovat velice snadno, můžete ušetřit a užít si trochu legrace zároveň a vypěstovat si je doma.
 
Hlavním přínosem naklíčených fazolí spočívá především v tom, že obsahují vitamíny A, B, C a K. Zároveň v nich ale najdete také celou řadu přínosných složek důležitých pro tělo jako je vápník, železo, zinek, vláknina, hořčík, měď nebo mangan. Právě díky vysokému obsahu bílkovin jsou vhodné pro vegetariány a vegany, ale rozhodně nejsou jen pro ně.
 

Co si s nimi počít v kuchyni?

Často je využívá indická a čínská kuchyně, a to především kvůli jejich původu. Můžeme se u nich ovšem inspirovat. Z koření se často dávají dohromady s koriandrem, zázvorem, kurkumou a kmínem. Než je budete vařit, večer předem je namočte, ráno slijte a znovu propláchněte. Stejně jako u jiných luštěnin. Poté je zalijte studenou vodou a hodinu vařte. Tak je využijete např. do polévky.
 
V případě klíčků byste neměli volit žádnou tepelnou úpravu. V syrovém stavu je ale můžete klidně přidat do salátu, anebo si namazat pečivo máslem či tvarohovým sýrem a fazolemi ho posypat. Tímto způsobem z nich dostanete nejvíc, protože vařením by přišly o cenné látky.
 profil rostoucího klíčku

Blahodárný vliv na zdraví

Mungo ovlivňují celou řadu orgánů právě díky množství látek, které se v nich nachází. Pomoci tak můžete svým očím, vlasům a nehtům, ale také játrům. Podporují krevní oběh, ničí poškozené cévy a pomáhají zároveň i proti kardiovaskulárním onemocněním. Pokud máte potíže s vysokým tlakem, jsou skvělou přírodní možností, jak si s tím poradit.

Podobné příspěvky

Octavia III je dobrá ojetina

Octavia se těší velké obliby už od první generace, protože nabízí dostatek místa a určité motorizace jsou známé spolehlivostí, kdy ani třetí generace nezklame. Octavia III je dobrá ojetina Cílovou skupinu potěší Škoda začal nedávno prodávat už čtvrtou generaci, protože pokrok je nezastavitelný, takže tyto Octavie seženeme už jenom v bazaru, ovšem zde se budou rozhodně […]

Bavlněné látky

Snad neexistuje materiál, se kterým se lépe pracuje, než je právě bavlna. Určitě tedy neváhejte, a pokud byste rádi začali šít, pak si právě na bavlnu vsaďte. Věříme, že s ní budete maximálně spokojeni. Naučit se šít na něčem, s čím není až tak velký problém, opravdu není na škodu. Je dobré, pokud má člověk na něčem […]